İNŞAAT DANIŞMANI

İNŞAAT DANIŞMANI

İnşaat Danışmanlık Hizmetlerimiz tüm proje süresine yayılmıştır. Uzmanlarımız müşterinin ihtiyaç ve taleplerine göre projenin herhangi bir aşamasında dahil olabilirler.

Hizmetlerimizi, bir projeye tam zamanlı dahil olacak şekilde sözleşme yönetimi ya da müşterinin özellikli ihtiyaçlarına göre gerektiğinde destek verecek şekilde sunabiliriz. Vereceğimiz hizmeti, müşterinin personelinin mevcut olmaması sebebiyle geçici bulunma ya da müşterinin var olan iş yükünü karşılayamadığı durumlarda takım içerisinde ilave kişi olarak yerine getirebiliriz. Eğer ilgilenilmesi gereken konular daha büyük bir profesyonel ekibin bulunmasını gerektiriyorsa, gereken tecrübe ve bilgiye sahip en uygun uzmanların getirilebilir. Hem ulusal hem de uluslararası geniş uzman ağımızın yardımıyla işin hacmi ve ne kadar kritik olduğuna bakılmaksızın, en kısa sürede gereken uzman takımı oluşturabiliriz.

Danışmanlık servisimiz üç alt başlıktan oluşmaktadır:

İHALE SÜRESİ HİZMETLERİ

– İhale Öncesi Sözleşme Dökümanları İncelemesi
– Sözleşme Maddelerinin ve Prosedürlerinin Yorumlanması
– Risklerin Belirlenmesi
– Sözleşme Müzakereleri

Müşterilerimizin, teklif verecekleri projelerde var olabilecek risklere dair, ihale dokümanlarını inceleme, riskleri analiz etme ve sözleşme maddeleri ile prosedürleri doğru bicimde yorumlama yolu ile farkındalıklarının artırılmasını sağlamaktayız. Risklerin alınması proje üzerinde etki yapar ve sözleşmenin seçimine etki eder. İyi bir tedarik stratejisi, geleneksel inşaat sözleşmeleri, Tasarla-Yap, Yap-İşlet-Devret (YİD) ve EPC tip projelere dair mevcut olan tedarik seçenekleri ve düzenlemelerin iyi bilinmesine ve aynı zamanda ihale dokümanları ve sözleşmenin hazırlanması konusundaki tecrübeye bağlıdır. Uzmanlarımız uluslararası alanda geniş kabul gören ve uygulanan pek çok inşaat sözleşme tipleri konusunda geniş deneyim sahibidir. JCT, NEC ve pek çok fason sözleşmeler konusunda yeterli deneyime sahip olup, özellikle FIDIC Sözleşmelerinde uzmanlığımız bulunmaktadır. Uzmanlarımız ihale aşamasında sözleşme müzakereleri konusunda da tecrübe sahibi olup, müşterilerimizin adil ve dengeli bir anlaşma yapabilmesinde yardımcı olurlar.

Diğer Hizmetler

Ücretsiz Keşif Talebi veya Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin