Çekim Yapı | Mimari Tasarım

MİMARİ TASARIM

MİMARİ TASARIM

Mimari tasarımda asıl iş gelişen dünyamızda yeni tasarımlar ortaya çıkararak, yeni planlar oluşturmak, yeniliğe daima açık olmak ve modellemelerinin en iyisini yapmaktır. İnşaat sektörünün olmazsa olmazı yeni tasarımlar oluşturmak ve bunu en iyi şekilde planlayarak ortaya çıkarmaktadır.

 

Çizim Aşaması

Tam donanımlı mühendis kadrosuyla, ekip çalışmasıyla, ister isteğinize göre isterseniz ekiplerin oluşturacağı tasarımlarla, planlı bir şekilde uygun olarak tasarlanıp çizilir. Proje çizim aşamasından sonra öncelik düzeltilme aşaması ve daha sonrası güzel bir şekilde tasarlanan proje oluşturulur.

Projenin Yapımı

Proje kapsamında yapılması düşünülen faaliyetin planı aşamasında deprem, sel felaketine ve gürültüye karşı korunacak şekilde bir tasarım oluşturulur.

Malzeme Seçimi

-Ağırlık

-Yoğunluk

-Gözenekli oluşu

-Hava koşullarına dayanıklılığı

-Akustik özelliği

-Aşınma durumu

-Mukavemeti

-Görünümü

-Parlaklığı

-Şekli

Projenin Konumu

Renkler, yüzeyler, dokular çevredeki bir yeşil alan, bir su öğesi, yakındaki bir bina,  tasarlanan iç mekansa pencereden görünen manzara yani projeye ilham olabilecek ve çevresiyle uyum sağlayabilecek malzemeler gözden geçirilmelidir.

Bağlayıcılar

-Fiziksel olarak lokasyonu çevre binalarla ilişkisi,

-Tarihi ya da kültürel bağlamlar,

-Su, güneş veya rüzgar gibi dış hava koşullarına maruz kalması durumu.

 

Mimari tasarımda mimar müşterinin isteğine göre kaç odalı, dış tasarımı nasıl olmalı, çatı yapısı ve konumu nasıl olmalı bunları düşünerekten projeyi tamamlar.

Ücretsiz Keşif Talebi veya Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin