Çekim Yapı | Enerji Kimlik Belgesi

Enerji Kimlik Belgesi

BİNA ENERJİLERİ SİSTEMLERİNDE OLANAKLAR

Isı yalıtımı sistemi uygulanışında, kullanışının yanında yakıt tasarrufuda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra enerji kimlik belgesi alımında herzaman binanın değerini yüksek tutar. Hem cebinizin kabarmasından hemde ısı kaybı yaşamaktan korkuyosanız ısı yalıtımı tercihiniz olmalıdır. Isının verimsiz kullanımı sizlere hertürlü zararlıdır. Isıyı dengelemek ve ısıyı iyi kullanmak ısı yalıtımından geçer. Enerji kimliğinizin olmasıda sizi doğru ve güvenilir bir konuma getirir. Çevre faktörlerinin dikkate alınmasıyla zararlı etkenlerden korunmak için hem de daha az enerji ile ısı yalıtımının kullanımının kapsamı genişletilebilir.

Enerji Kimlik Belgesi  Kapsamı

Enerji kullanımı maksimum kapasiteye ulaşana kadar kullanımı şart haline gelmiştir. Yeni yapılan ev ve projelerde ısı yalıtımı,sıcaklığın dengelenmesini sağlar. Bunun yanında enerji kimliği kullanımıda güvenlik açısından ve maliyeti düşürme açısından ön plana çıkar. Yalıtım sistemini aksatmadan kullanışı iyi olan bir sisteme dahil edebilirsiniz. Enerji tasarrufu enerji verimliliği üzerindeki değinilmesi gereken en önemli faktördür, enerji tüketiminin optimum düzeyde gerçekleştirilmesi olarak değerlendirilir ve bu kapsama enerji atıklarının değerlendirilmesi, enerji kayıplarının önlenmesi gibi kavramlarda dahil edilmektedir. Günlük hayatta fazlasıyla elektrik kullanımı yaparız, ama kimi zaman elektrik tasarrufunu hiç düşünmeyiz. Bizim asıl amacımız tasarruflu olup doğaya da katkıda bulunmamız olmalıdır ki bu bina ısında da aynı şekilde geçerlidir doğalgaz ve elektrikli ısıtıcıyı kullanmayıp ısı yalıtım sistemini kullanarak büyük bir tasarruf elde etmiş oluruz. Doğru bir ısı yalıtımı yapıldığında %50 enerji verimi elde edilmesiyle çok yüksek oranlarda enerji tasarrufu yapılabilmektedir. Dünya üzerinde enerji verimliliği konusuna bağlı olarak geliştirilen politikalarda ısı yalıtımı (sıcak/soğuk) en önemli dilimi oluşturmaktadır. Genel anlamda ısı yalıtım sistemini kullanarak gelen faturaları %10’luk bir indirgeme olmuş olur.

Konutlara uyguladığımız ısı yalıtımının yaşam kalitesine ve binada yaşayanlara faydaları ise;

• Dört mevsim süresince doğru yalıtım yaparak soğuk ve sıcağı iletmeyecek etkili performans için ısı yalıtımı gerçekleştirilmelidir. 

• Doğru yalıtım planlanması ile %40 ile %60 oranında ısıtma ve soğutma açısından tasarruf sağlanabilir

• Isı yalıtımı uygulamaları sayesinde binalarda özellikle dış cephelerdeki korozyonu engellenerek daha sağlıklı bir yaşam ortamı sağlanabilir.

Doğru tercih uygulanırken, güvenli bir sistemde enerji kimlik belgesiyle güvenliği sağlamış olur.

Enerji Verimliliği

Türkiye uzun yıllardır enerji açığını ithal kaynaklarla gidermeye çalışmaktadır ve bu durumun önüne geçmek için, kendi enerji kaynaklarını sağlamak ve enerjide arz güvenliğini kabul edilir oranlara çekmek için farklı ve güvenilir politikalar geliştirmek zorundadır. Bu sebeple aşağıda belirtilen yasal mevzuatlara başvurmuştur.

Enerjiyi ne kadar dış ülkelerden çekmiş olsakta kendi elektrik şirketlerimizden çekilen elektrik düzenli ve verimli olmaktadır.

Ücretsiz Keşif Talebi veya Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin